Úvodní stránka Co nového na webu
21.4.2010
Přidány fotky ze Španělska (výprava v r. 2005) a doplněna rychlá navigace fotogaleriemi. Stará verze stránek je přístupná zde.

4.4.2010
Po projití několika slepých uliček je tu snad již finální design stránek. Přístupná je galerie Peru a České ZOO (nová). Na dalších se pracuje.
Doufám, že se vám tu bude líbit. Vzkazy můžete nechat v knize hostů (nabídka v menu).
Zajímavosti na jiných webech Vzkazy Jak se pohybovat na stránkách

První věc, kterou je třeba říci: stránky jsou optimalizované pro Firefox. S IE to taky sice jde, ale... :) No a bez povoleného JavaScriptu to taky nepůjde... Navigace je doufám standardní, na co tak běžně můžete narazit na www stránkách (pro jistotu: hyperlinky v textu jsou tmavě šedé a jsou podtržené, ve FF mají v pozadí i efekt "drop shadow" :)

Prohlížení si užijete při rozlišení min. 1024*768px. Taky bych doporučil, abyste přepli do celoobrazovkového módu klávesou F11, stejnou klávesou se přepnete zpět.

Pro prohlížení fotografií by bylo ideální, aby na Vašem monitoru byla rozlišitelná dvě krajní levá políčka na "stupnici" dole. Není-li tomu tak, zkuste zvýšit jas, popř. kontrast monitoru.

Prostředí k prohlížení: Do prezentace fotografií se dostanete kliknutím na náhled(y). Prohlížení fotografií je v prezentaci možné ovládat i klávesnicí: posun na předchozí/následující foto (šipka vlevo/vpravo), slideshow (mezerník), plné rozlišení (f), konec (esc). Navigační menu prohlížení fotek se objeví při posunutí kurzoru myši přes fotografii.

K prezentaci fotografií jsem použil opravdu skvělý nástroj Highslide JS.

Používáte-li prohlížeč Firefox (do verze 2.x), může se stát, že při prohlížení fotografií bliká kurzor (svislá čára). V takovém případě je třeba zrušit zaškrtnutí políčka 'Umožnit označení textu pomocí klávesnice' v menu Nástroje > Možnosti > Rozšířené - karta Obecné.

oto z dovolené v Keni v září 2009. Do Keni jsme se vypravili na vlastní pěst, ubytování v Nairobi jsme si zařídili v hotelu osvědčeném z mých předchozích pobytů, a safari jsme měli přes místní cestovku. Překvapením byla zvýšená cenová úroveň, jak jsme zjistili od místních, způsobená nepokoji po volbách v r. 2007. Fotek je hodně, tak jsou rozděleny na více stránek (další fotky jsou zde: Kenya.)