Úvodní stránka Co nového na webu
21.4.2010
Přidány fotky ze Španělska (výprava v r. 2005) a doplněna rychlá navigace fotogaleriemi. Stará verze stránek je přístupná zde.

4.4.2010
Po projití několika slepých uliček je tu snad již finální design stránek. Přístupná je galerie Peru a České ZOO (nová). Na dalších se pracuje.
Doufám, že se vám tu bude líbit. Vzkazy můžete nechat v knize hostů (nabídka v menu).
Zajímavosti na jiných webech Vzkazy Jak se pohybovat na stránkách

První věc, kterou je třeba říci: stránky jsou optimalizované pro Firefox. S IE to taky sice jde, ale... :) No a bez povoleného JavaScriptu to taky nepůjde... Navigace je doufám standardní, na co tak běžně můžete narazit na www stránkách (pro jistotu: hyperlinky v textu jsou tmavě šedé a jsou podtržené, ve FF mají v pozadí i efekt "drop shadow" :)

Prohlížení si užijete při rozlišení min. 1024*768px. Taky bych doporučil, abyste přepli do celoobrazovkového módu klávesou F11, stejnou klávesou se přepnete zpět.

Pro prohlížení fotografií by bylo ideální, aby na Vašem monitoru byla rozlišitelná dvě krajní levá políčka na "stupnici" dole. Není-li tomu tak, zkuste zvýšit jas, popř. kontrast monitoru.

Prostředí k prohlížení: Do prezentace fotografií se dostanete kliknutím na náhled(y). Prohlížení fotografií je v prezentaci možné ovládat i klávesnicí: posun na předchozí/následující foto (šipka vlevo/vpravo), slideshow (mezerník), plné rozlišení (f), konec (esc). Navigační menu prohlížení fotek se objeví při posunutí kurzoru myši přes fotografii.

K prezentaci fotografií jsem použil opravdu skvělý nástroj Highslide JS.

Používáte-li prohlížeč Firefox (do verze 2.x), může se stát, že při prohlížení fotografií bliká kurzor (svislá čára). V takovém případě je třeba zrušit zaškrtnutí políčka 'Umožnit označení textu pomocí klávesnice' v menu Nástroje > Možnosti > Rozšířené - karta Obecné.

oto z letní výpravy do severního Španělska v červenci 2005. Do Španěl se jednalo již o tradiční výpravu, opět bez Grohmanů (tentokrát si už našli přijatelnější výmluvu, a sice grohmáně na cestě), se Špáčou a nově s Pízym, což se mj. projevovalo v častém "mývání" a brutálním děláním chodců: "nečum". Vydali jsme se půjčeným autem bez klimatizace, ale dalo se to přežít. Zde jsou Pízákovy stránky s popisem cesty a dalšími obrázky.

Podrobnosti: Francie, Katalánsko a Aragon a

Po cestě do Španělska

Avignon - papežský palác a samozřejmě nedokončený most...

Pont du Gard - část římského akvuaduktu přes řeku Gard, údajně nejvyšší zachovaný (přinejmenším ve Francii)...

Carcassonne - středověké město s hradbami. Od pohledu je zřejmé, že stejnojmenná desková hra je historickou částí města inspirovaná.


Katalánsko, Aragon

Pyrenejský park Aigüestortes - supr výlet, spousta jezer a přehrad (a pak že jsou Pyreneje suché hory...), a hlavně málem poslední výlet jednoho našeho člena...

Castillo de Loarre - hrad (pevnost), nádherně zasazený do krajiny. Hlavně nenavštěvovat (jako my) v pondělí, kdy je zavřeno.

Zaragoza - Aljafería - palác středověkých okupantů pyrenejského poloostrova - Maurů. Dnes je sídlem aragonského parlamentu.

Kastilie, León, Galicie, Asturie, Kantabrie, Baskicko.

Stará Kastilie, León, Galicie

Kaňon del Río Lobos - pěkný kaňon, nad kterým létají orli

Burgos

Španělský (malý) Utah - území s červenými skalami, nejhezčí při východu slunce.

Santiago de Compostela - třetí nejposvátnější křesťanské místo

Finisterre - mys, kde na západě končí země


Asturie, Kantabrie, Baskicko

Picos de Europa (Pyreneje) - nejdeštivější místo Španělska

Covadonga

Cangas de Onís

Santillana del Mar - podle Sartra nejkrásnější ves Španělska

Začarovaný les